Pärast paariaastast koroonaperioodi on turismireisid Itaaliasse jälle kasvutrendis, aga taas on seal hakanud turistidega tekkima probleemid, mida kaks aastat polnud – ilmade soojenedes kipuvad mõned turistid ennast jahutama Rooma kuulsates purskkaevudes. Neile pakuvad konkurentsi internetiidioodid, keda vahest ka suunamudijateks kutsutakse, kes ronivad purskkaevudesse isikliku edevuse demonstreerimiseks.
Probleemid on kerged tekkima noortega, kelle lõvihormoonid kipuvad vahest mõistusest ette jõudma. Seda eriti õhtuti, kui lõvihormoone on võimendatud mõne joogiga.
Itaalia meediast on viimasel ajal läbi käinud läbi juhtumid, kus turistid on ennast jahutanud või pildistanud Piazza Navona, Piazza Barberini või Trevi kuulsates purskkaevudes.
Piazza Navona purskkaevPaljud ilmselt ei tea, et sellised teod toovad alates 2018. aastast kaasa trahvi, mis varieerub 160 eurost kuni 450 euroni – kui maksta kohe. Hiljem makstes on trahvid veelgi suuremad. Lisaks sellele on politseil õigus keelata sanktsioneeritud inimestel sisenemast teatavatesse Rooma piirkondadesse 48 tunniks või kuni 60 päevaks (daspo).
Näiteks oli hiljuti juhtum, kus kaks Hollandi turisti ronisid Trevi purskkaevu, mis lõppes neile kahepeale üle 1000 euro suuruse trahviga. Täna tõesti ei tasu Itaalia filmiklassikasse kuuluva La Dolce Vita (1960) stseeni, kus Anita Ekberg Trevi purskkaevus öösel suples, järgi teha.
Trevi purskkaevOtselendude piletid Rooma on praegu ajaloo soodsaimal tasemel, kuid sinna reisides tasuks mõistus käsipagasis kaasa võtta. Rooma pole Itaalias ainus koht, kus sobimatut käitumist karistatakse. Veneetsias on keelatud palja ülakehaga või ujumiskostüümis avalikes kohtades viibimine või istuda ja lamada ajalooliste hoonete, sildade ja poodide ees.
Purskaevude vesi on tegelikult ka äärmiselt räpane ja bakteritest küllastnud, kuna ilmselgelt seda ei puhastata kloori ja väävelhappega, nagu näiteks ujulate bassinivett.