On's kellelgil nii õnnetult läinud et on pidanud peale reisi Eestisse tagasi jõudes malaariat põdema? Ütleme kui Lariami pole võetud/liiga vähe võetud/tegu meflokiiniimuunse sääsega? Sümptomid?
Tuttava tervis pole peale reisi just hea, pidev lodus, uimasus, peapööritus, tahaks teda kuidagi rahustada. Ehk malaariarohu kõrvalnähud või lihtsalt kodumaine kuum ilm?
Endal on onneks läinud, aga mul on küll tuttav, kas pärast malaariasse jäi, sest ei votnud tablette lopuni (just Lariamist jutt). Ja kui käisin süste saamas Merimetsa haiglas, siis arst ütles, et selliseid inimesi on olnud küll. Enamjagu siis ikka neid, kes on algul votnud, aga kojujoudes on pooleli jätnud ja siis ka haigeks jäänud. Seega pole vaja tuttavat rahustada, vaid ta kiiremas korras arstile viia!