London Gatwick turvakontroll (bodyscanner), Inglismaale reisimine

Tere.

Mul on väike kiiks nende bodyscanneritega (kuigi räägitakse, et nad on täiesti ohutud), siiski ei ole meeldiv tunne kui sinust tehakse pilte või mida iganes see scanner sinuga teeb (eelistan metalliotsingu traditsioonilisi väravaid). Ei ole varem kasutanud Gatwick´i lennujaama. Plaanin lennata Easyjetiga esialgu Tallinnast Gatwick`i ja järgmine päev sealt samast Tenerifele (saan aru, et seal on vähemalt kaks terminali - põhi, lõuna).

Ühesõnaga küsimus järgmine, et kas antud lennuväljas on ikka olemas ka traditsioonilised turvavärvad (metalliotsing) ja ainult siis kui reageerib värav, siis saadetakse bodyscannerisse. Tavaliselt on nii, kuid kord lennates läbi Schönefeldi lennujaama, tundus mulle, et ühes terminalis (hoone sektsioonis suunati kõik reisijad läbi bodyscanneri, me läksime teise sektsiooni kus oli tavalised väravad :)). Ja see teadmine on mind teinud natuke ärevaks :).

Enamusele Teist on see suure tõenäosusega mõttetu teema, kuid eks igalühel omad kiiksud ja mul neid jagub... :). Kas keegi on järsku ka keeldunud scannerisse minemast...?

Kas esialgu läbi Inglismaa reisides ju mingeid muudatusi ei ole võimaliku tulevase brexitiga... :)?

Alati võib keelduda, siis tehakse käsitsi, kinnises ruumis.

1
0

Schönefeldis ei teinud värav piuksugi, ikkagi suunati skänneri. Turva ei saanud aru, miks mul on nii suur rihmapannal ja ei tee piiksugi, plastikust oli. Standstedis 2 kuud hiljem ja täpselt sama lugu. Ka järgmisel ei teinud mingit häält ja ka suunati skänneri. Ju sõltub töötaja suvast ja aktiivsusest

1
0

ok, tänud vastamast, kuid järsku viitsib keegi vastata, kes on Gatwick´i lennujaamas käinud, et loodetavasti on seal ikka ka tavalised turvaväravad (metalli detektorid) ja lisaks siis bodyscannerid, kuhu valikuliselt kutsutakse...

0
0

Kui ma õigesti mäletan, siis 2017 sügisel Easyjetiga sama marsruuti lennates käisid kõik (sh lapsed) rutiinselt läbi skänneri.

0
0

Mind saadetakse Tallinna lennujaamas alati skännerisse. 

Gatwickis seda nii tihti ei ole juhtunud.

Saan aru,et mõtetu lause aga seal nüüd midagi hirmsat küll ei ole, märgib ainult ära milline koht kehal signaali andis, et seal võib metalli olla.

0
0

Mida närilisem turvaväravate juures oled seda tõenäolisemalt sind kontrollitakse. Neid bodyscanne ei kasutata ainult metalli otsimiseks. Nendega saab ka tuvastada muulasid kes kõhus narkot veavad. Kui sa oma närvilise käitumisega osutud "väljavalituks" ja keeldud ka bodyscannist, siis viiakse sind tõenäoliselt lähimasse haiglasse pilti tegema. Seega võid kindel olla, et oma lennule sa ei jõua.

0
0

Minu kogemus Gatwickiga on selline, et kui kästakse jalanõud ära võtta, siis on ka 100% scan tehtud. Samas on olnud juhuseid, kui saapad lubati jalga jätta ja tennised ära võtta, nii et mingit täpsemat mustrit öelda ei oska.

0
0

Gatwickis bodyscannerid küll olemas, kuid kõik ei pea sealt läbi käima. Võetakse pisteliselt ning ka neid kellel turvavärav ei piiksu. Mul küll metalli kehas kuskil ei ole omateada aga vähemalt pooltel reisidel satun nö lisakontrolli. Ka bodyscanneri kogemusi juba mitu ning kõige rangemad kontrollid ongi minuarust Eestis, Saksamaal, Inglismaal ja USA-s.

0
0

Miks raisata puhkusest päev Londonile? Ryanairiga LST ja u kolme tunni pärast edasi Tenerifele.

0
1

Ryanair lendab Austraalia ja Tenerife vahet nüüd?

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased