Kas kellelgi on kogemust läbi Booking.comi takso tellimisega FCO lennujaamst Rooma kesklinna (Ottavianosse). Booking pakub hinnaks 40€, tasuta tühistamine. Meet &Greet?
Me oleme ka vahelduva eduga viimased 15 aastat Horvaatias käinud. Eelmine aasta jäi Covidi pärast vahele. Ja nende heade majutuste otsimine on olnud päris piin. Kui hakata näiteks Bookingust otsima, siis peaaegu kõik on juba broneeritud, isegi kui alustada jaanuaris. Hotellid on Hovaatias ka suht kirve hinnaga.
Nüüd lõpuks oleme leidnud meile sobiva koha Braci saarel kuhu oleme pidama jäänud. Mõistlik hind, mereni 50 meetrit, restoranid baarid ka ligidal. Aga broneerima peab aasta ette. Just täna rääkisime peremehega järgmise suve teemasid. Hetkel lugesin Horvaatia uudseid kus kirjutas, et Dubrovniku kant on välja müüdud poole septembrini. Hetkel on tõesti nii, et rahakott peab väga palju välja kannatama, et normaalset elamist leida. Makarskasse ka ei maksa trügida, seal pole isegi rannas ruumi rätikut maha panna. Split samuti turistidest umbes. Kuidas põhja pool lood on, ma ei tea. Sellist turistide hordi pole ma varem Horvaatias näinud.
Palve moderaatoritele, et kas oleks võimalik see teema tõsta üle "Autoga Horvaatiasse " kus on kõik selle teemaga seonduv juba kirjas ja edasi pole vaja erinevatest kohtadest otsida, ning tahaks ka südamele panna kõigile, et alati pole vaja uut teemat alustada.
Vastaks selles teemas Murx-ile, kes üritas sama nimega uuesti teemat alustada. Nüüd siis ikka kogu autoga Horvaatiasse ühes kohas ja lihtsam vastuseid leida.
Alustasime sõitu 24,07 vara hommikul ja kuni Varssavini nägime kokku mingit 6 või 7 Eesti autot lõuna poole sõitmas. Kuni Sloveenia-Horvaatia piirini keegi meie vastu huvi ei tundnud, ei ööbimis kohtades Poolas ja Sloveenias ega ka piiridel. Sloveenia- Horvaatia piiril läks mingi 1,5 tundi. Seal kontrolliti dokumente ja küsiti covid passi.
Edasi alates Zagrebist oli kiirtee täielikult umbes. Navi juhatas kõrval teedele ja näitas, et ajavõit mingi 20 minutit aga otsustasime ikka kiirteel püsida. Kuigi olen seda teed päris mitu korda sõitnud, ei ole ma kunagi näinud selliseid suuri ummikuid kus kohati seisime paigal ja järgmine pool tundi sõitsid 50km/h. Ühtegi avariid ka polnud, lihtsalt nii palju autosid. Splitis seisime ka mingi 2 tundi praami järjekorras, auto termomeeter kail näitas +48. Sadam oli ka totaalselt umbes turistidest.
Üldiselt on turiste vast rohkemgi kui enne Covidit. Restoranid baarid rahvast pilgeni täis. Makarska rannas oli võimatu vaba kohta leida, tihti polnud 10cm ruumigi rätikute vahel. Hinnatase pole viimasel paaril aastal eriti muutunud, suht sama minu meelest. Siseruumides, poodides ikka maske kantakse aga nii 50/50 olen paar korda maski maha unustanud ja ega keegi märkust tegema pole tulnud.
Hetke olukord covidiga Horvaatias.
https://www.croatiacovid19.info
Kõige parem on olukord Mljeti, Korcula, Ciovo ja Šolta saartel, kus uusi nakatumisi viimasel kahel nädalal ei ole olnud. Kurvad lood on Zadari piirkonnas kus näit on tõusnud 200-ni 100000 elaniku kohta ja Dugi saarel kus näit on juba 500
Meil ka start 24 juuli varahommikul ja öömaja bronnitud Czeztochowa lähistel kuhu plaanime jõuda mingi 9-10paiku õhtul. Teine ööbimine Sloveenias Ptuj linnas. Mõlemad oleme vaktsineeritud ja kuna lapsi kaasas pole, siis ainult Läti covidpass vaja netis enne starti täita. No viis lisaminutit liiga ei tee aga tüütu. Kõikides teistes riikides piisab EU vaktsineerimise tõendist. Kõik kiirtee vingnettid ( Austria, Tšehhi) peale Sloveenia ja Horvaatia saab netist ette osta. Väga mugav ja soovitan kõigile. Piiril kohe palju vähem jändamist. Samuti on võimalik ette osta Horvaatia praamipiletid.
Kas keegi on viimasel ajal liikunud Poolast Brno peale? Google mapsi järgi väga palju tee remonte, kuidas tegelikud lood on?
Täna 10. juunil uuendas Austria oma riiki sisenemise reegleid.
https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations
The following vaccines (including mix-and-match vaccines) are recognised: BioNtech/Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna, and Sinopharm. (Please be aware that this only applies to entering the country. Sinopharm is not valid for entering hotels, restaurants etc. within Austria.) You are considered "vaccinated" starting on the 22nd day after your first dose, lasting for 3 months from the vaccination date. After the second dose, the validity extends for another 6 months (i.e. the vaccination is then valid for 9 months total from the first vaccination date). Vaccines that only require one dose are valid from the 22nd day after that dose and for 9 months from the vaccination date. This also applies to people who have had COVID before and received only one dose of any vaccine.
Arusaamatuks jääb mulle see, et kuidas ikkagi arvestatakse kahe doosiga vaksineeritute sisenemist. Näiteks kui esimene doos on tehtud 4 jaanuar ja teine doos kolm nädalat hiljem 25 jaanuaril. Kas siis vaksineerimise tõend kehtib kuni 25 juulini teisest doosist ( 6 kuud) või 4 oktoobrini esimesest doosist (9 kuud)?
Meil on plaan läbida Austria juuli lõpus ja tagasi augusti keskel.
Jõudu ja ilusat suve teile kõigile ränduritele.
Olen autoga palju kordi Horvaatias käinud ja seda iga kord nautinud.
Juba eelmine aasta broneerisime selleks aastaks kolmeks nädalaks jaanipäeva paiku puhkuse ühel ilusal Horvaatia saarel aga kahjuks andsime majutajatele täna teada, et meil ikkagi ei ole võimalik tulla.
Seda tänast kirja majutusasutuse omanikule kirjutades, oli ikka väga raske, veel raskem oli leppida teadmisega, et mõistlikum on siiski mitte reisida, olenemata kõikidest soovidest, plaanides ja unistustest.
Aga paraku sellisele otsusele me jõudsime. Hetkel on küll nii, et üle piiride saab aga kuidas saab kolme nädala pärast tagasi?
Üleeile oli Horvaatias üks ametlik nakatunu, täna juba neli, mis on kahe nädala pärast?
Hetkel on Poolas indeks 14,2 nakatanut 100000 inimese kohta? Ja see tõuseb. Sileesias on puhang. 15 on see piir kui Eesti hakkab piirama seda riiki.
Ma ei oska öelda, mis on täna tähtsam, kas iga hinna eest üle piiri pääseda või see et püüaksime hetkel terved olla ja kui kõik üks päev mööda saab, siis reisime uue hooga?
Kopeerin siia Seesami vastuse küsimusele, kuidas mõjutab pandeemia reisikindlustuse tingimusi:
Koroonaviirust käsitletakse nagu iga tavalist haigestumist. Reisikindlustuse meditsiiniabi kaitse hüvitab viirusesse nakatumisest tekkivad ravikulud kuni kliendi valitud kindlustussummani.
_LEPINGUD, MIS ON SÕLMITUD ALATES 30.04.2020
Kas reisitõrke kindlustust koos laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamise kaitsega on võimalik sõlmida?
Reisikindlustuse reisitõrke kindlustust koos lisakaitsetega on võimalik osta. Reisitõrke laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamine peavad olema ostetud kahe nädala jooksul alates reisi ostmisest. Laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamine ei kehti, kui reis on ostetud rohkem kui kaks nädalat enne reisikindlustuse ostmist.
Kas pandeemia või eriolukorra väljakuulutamine muudab reisitõrke kehtivust?
Eriolukorra väljakuulutamine ei mõjuta reisikindlustuse kehtivust. Epideemia on reisitõrke põhikaitse ja laiendatud kaitse korral välistuseks. Epideemia leviku takistamiseks tehtud piiranguid loetakse samuti välistuseks reisitõrke põhikaitse ja laiendatud kaitse puhul. Epideemia ega pandeemia ei ole välistuseks omal soovil tühistamise juhtumitele.
Kas lennu tühistamine või ürituse ära jäämine on kindlustusjuhtumiks?
Reisi ära jäämisel (seal hulgas lennu või ürituse tühistamisel) eeldatakse, et reis jäi ära epideemia või selle leviku takistamise meetmetest. Kui kindlustatu on tõendanud, et kindlustusjuhtum on toimunud ning et see juhtum ei ole otseselt ega kaudselt toimunud epideemia või selle piiramise meetmetest, on tegemist hüvitatava kahjuga vastavalt tingimustele.
Millised piirangud kehtivad omal soovil tühistamise kaitsele?
Reisikindlustuse omal soovil tühistamise kaitse alusel võib kindlustatu reisi ära jätta ükskõik, mis põhjusel ning saada hüvitist. Omal soovil tühistamise kaitsega hüvitatakse 70% kuludest, mida kindlustatu ei saanud kasutada ning mida teenusepakkujatel ei olnud võimalik talle tagastada.
Omal soovil tühistamine ei kehti, kui vastav leping on sõlmitud rohkem kui 14 päeva pärast reisi ostmist. Omal soovil tühistamisele kehtivad üldised välistused reisikindlustuse tingimuste punktist 17, seal hulgas 17.1 kirjeldatud ettenähtav kahju. Ettenähtavaks loetakse muuhulgas olukorda, kus reisi sihtkohariik on mis tahes põhjusel piiranud ligipääsu enda territooriumile ning see piirang on katkematult kestnud reisi- või reisikindlustuse lepingu sõlmimisest kuni planeeritud reisi alguskuupäevani. Ettenähtavaks kahjuks ei loeta olukorda, kus riiki sisenemise piirangud on eemaldatud pärast reisi/reisikindlustuse ostmist ning sarnased piirangud kehtestatakse uuesti enne reisi algust._
Notual
millisest allikast pärineb info, et Poola on turistidele transiidiks lahti?
VM kodulehel on kirjas, et kuni 12.06 riiki on lubatud siseneda ainult Poola kodanikel ja nende pereliikmetel, Poolas elamisõigust, elamisluba või tööluba omavatel välismaalastel. Riiki lubatakse välismaalasi, kes saabuvad töö või õppimise eesmärgil ületades EL sisepiiri ja sel juhul ei ole karantiin kohustuslik. Riiki sisenemisel teostatakse isikutele tervisekontroll