Viimased kommentaarid

Sai käidud kohaliku suurima reisibüroo vahendusel (nime enam ei mäleta) ja siselennud ugri-mugri linnakestest teistesse ugri-mugri linnakestesse kuulusid paketi sisse. Sama lennuk, mis turiste sõidutab, võtab peale ka kohalikke. Soovitan uurida Paapua Uus-Guinea turismilehekülgi, sealt tuleb välja, mis nimed, marsruudid ja hinnad pakkumisel on.

0
0

Kui on soov super-truper-tuti-fruti kohta minna, siis Havai, Maui, Four Seasons hotell. Väga viisakas rand, vinge hotell, rahulik paik, ideaalne. Lisaks aastaringselt soe vesi. Florida igal aastaajal 24 kraadise veega ei hiilga.

0
0

Nairobist rongiga Mombasasse, sealt edasi bussiga Dar Es Salaami? Mäletamist mööda oli pikk sõit.

0
0

Korralikke madalaid liivarandu, kus suurt lainet poleks, eriti silma ei hakanudki. Tõsi, haivõrguga randu nägime vaid Praslini saarel. Vees sulistades on hea mõte midagi jalga panna - kaitseb taldu merisiilikute eest, lisaks surnud koralli tükkide eest, mida meri randa loksutab. Mahel on ehk ujumiseks ja snorgeldamiseks parim koht Port Lanuay. Laine oli mõistlik ning veealuseid karisid ja kaljunukke nagu kas või Geily kirjutatud Intendance Bays, vähemalt ranna keskosas ei olnud. Teine osa oli koralli täis ja seal oli tore snorgeldada, kui vesi parasjagu selge oli. (Ühel päeval oli, teisel ei olnud.)12 päeva erinevatel Seišellide saartel näitas üht - mida kallim ja mainekam hotell, seda vingem rand. Riisutud, puhas, haivõrkudega ja vetelpäästjaga. Suvalistes motellides suvalised rannad - kivised, palju lainet. Ookeani lained on salakavalad, samamoodi veepõhi: kord madalam, kord sügavam. Iial ei tea, kui hõlpsasti kuivale maale on võimalik tagasi saada. Suuremates randades on kasutusel lipu süsteem nagu Eestiski - punane, kollane, roheline. Lippe võiks jälgida. Muud ei oskagi öelda. Ingliskeelsetes foorumites on spetsiifilisemad nõuanded, mida teha või mitte teha. Kohalikud teavad ikka oma lahesoppe ja rannakesi paremini.

2
0

35 Euri kõik hinnas autorendi saime lennujaamast esimesest putkast. Nelsons car hier - viivad, toovad masina, kuhu vaja. Meile toodi masin lisatasuta näiteks sadamasse, kui La Diguelt tagasi jõudsime. Rendiautod on seal kõik enamasti pisikesed Hynday Getz'id. Uued ja korralikud, aga manuaalkastiga. Automaatkast seal kandis haruldane luksus ning hind ka selle võrra kallim. (50 Eur/päev, kui lennujaama putkades kiirema küsitluse tegin.)

Mis puudutab Mahe ja Praslini suuruse vahet, siis täiesti nõus - nii ongi. Mahe on oluliselt suurem. Samas, kas seal ka selle võrra rohkem vaadata on? Ilmselt mitte. Kui saaksin oma reisikorralduses ajas tagasi minna, viibiksin paar päeva Mahel, paar Praslinis ja ülejäänud aja vedeleks La Diguel - kõige õdusam atmosfäär, kõige soodsamad söögi-ja majutuskohad - igaühele midagi. Aga see on kõigest minu arvamus.

3
0

12-päevane Seišellide reis värskelt seljataga ning näpunäited järgmised: GPSiga pole seal riigis midagi teha. Viis-kuus suuremat teed, mis Mahel looklevad, leiab ka kaardilt ning majanumbrid puuduvad. Kõik käib viitade järgi. Tõsi, teed on järsud, kraavid sügavad ning liiklemine vasakul pool lihtsad ei ole, kuid saab hakkama.

Autojuhile 100 Euri päev on palju. (Keskmine kuupalk Seišellidel on 150 Euri kuus). Meie maksime näiteks Praslinis 45 Euri ja mees oli ka giidi eest.

Mahel rendiauto päev näiteks 35 Eur - oma tuba, oma luba. Saar on suurem, aga ringi peale sõitmine suurt efekti ei loo. Pigem snorgeldada Port Lanuays, kümmelda koses (auto saab jätta kiriku juurde ning sealt jalgsi edasi kõndida) ja võtta rahulikult. Kes varem džunglis pole käinud, võib looduspargis matkata. Kõikvõimalikke turistiatraktsioone - turg, teevabrik, Valle de May, botaanikaaed jms - võib ju külastada, aga kui külastamata jätate, ei juhtu ka midagi. Turistide nahast kooritakse viimane, kuid kohalikega Sina peale saades on seal saarel võimalik piskuga läbi ajada.

Kolmest saarest jättis parima mulje La Digue. Ka hinnatasemelt on see kõige soodsam koht, kus ehk pikemalt peatuda.

2
0
Kevadel BhutaniÜldfoorum

Kui pikka aega Buthanis plaanid olla? Mis tegevused kavas? Mis hinnaga lennukipileti maksumust peaks arvestama?

0
0

Lendasime Keeniast Zanzibarile kaheks päevaks 2011 veebruaris. Kollapalaviku vaktsiini tõepoolest nõuti - piiril küll ei kontrollitud, kuid check-in'is sellegi poolest. Selle teenuse jaoks oli Mombasa lennujaamas isegi med-õde ja eraldi kabinet. Maksis 30 USD. Mina ei olnud vaktsineerimisega nõus ning andsin kabineti juhatajale samas summas altkäemaksu. Tema oli õnnelik, mina olin õnnelik. Kõik võitsid. Reeglina Euroopast tulijatelt Zanzibaril vaktsineerimise tõendit ei nõuta, aga kui mujalt Aafrikast kohale lennata, siis nii libedalt ei lähe...

0
0

Oleme Agoda kaudu bookinud kümneid hotelle Aasias kui Euroopas. Tase tip top, nuriseda pole millegi üle. Lisaks tiksub neil igalt broneeringult võrdlemisi viisakas boonussüsteem, seega lojaalse kliendina on võimalik iga viies/kuues/seitsmes (olenevalt hinnast) samahästi kui tasuta saada. Arvestasid nad seda dollarites, kui ma ei eksi?

0
0