Ja sealt kiviviske kaugusel on Ellora ja Ajanta koobas-linnad :-) https://www.youtube.com/watch?v=YV6867qpS7A
Alecoq arena juures on ainuke Sportlandi pood, kes müüb "Estonia" kirjadega n.ö. jalgpalli salle, nokamütse, särke.. Mujalt otsides ma selliseid asju ei leidnud.
Sooduspakkumise aeg on küll läbi, aga et Raipur lennu sihtkohana ja Chhattisgarh ise - just nimelt "in the middle of nowhere" on ülikõva koht juhul, kui sa oled minu moodi maadeavastaja :-) Seal on n.ö. "tribal people area", väga ilusad kosed, üks maailma pikimatest maaalustest koobastest, väga sõbralikud inimesed, kes rõõmsalt sind oma koju ööbima kutsuvad. Mu blogi on siin juba mõnes teemas läbi käinud :-), aga, kui veel peaks tulema sellistt pakkumist siis ära pikalt mõtle. Ma ise igatsen meeletult tagasi :-) http://indiaseiklused.blogspot.com/2013/08/2013-marekiga-kolme-nadalaga-varanasist.html
:-) Minu jaoks Indias rändamine on tähendanud Seiklust suure algustähega. On olnud ka raskeid hetki, siis kui ma ei suuda otsustada kas võtta õhtuks ingveri teed või mango lassit. Nüüd aastavahetusel kaon uuesti juba viiendale ekspeditsioonile :-) India on lahe koht, see teeb euroopa inimese tavamõistusele korraliku "restardi" ja see ongi see lahe tunne, mis paljusid meist sinna taas ja taas tagasi veab :-) Üsna mitmel korral, on olnud juhust, et kui sa arvad, et oled omaarust, kes teab kuskohas ja siis jutukäigus selgub, et no miks me eestit ei tea, teil seal natuke üle miljoni inimese, tunnete üksteist ja vii siis ka Tartust Moonikale terviseid..
See plaan on juba palju parem. Ma alati, kui oma seljakoti rännakuid kavandan, siis võtan paberilehe ja joonistan sinna nii mitu kastikest, kui on reisil päevi ja siis mängin kõik need päevad läbi (märgin tähtsamad kellaajad, hotellid, vaatamisväärsused). India rongisõiduplaanid on netist kergelt leitavad ja tänapäeval nad peavad enam vähem paika ka. Sama teen ka lennu ja bussiliinidega. Kui sa arvasid silma järgi, et sul kuskil buss sõidab 2 tundi, siis seda võid rahulikult vaat et kolmega korrutada :-) Kui paberil on kõik alternatiivid läbi mängitud ja ajakava minutilise täpsusega ;-) koos, siis tasub proovida oma piletid ka netiteel ära osta. Rongipiletid on nii odavad, et oleks patt jätta neid saatusehooleks ja siis kohapeal tõdeda, et pileteid ei ole või siis on sellesse klassi, mida väga ei tahaks. Ja kui reisiplaanid muutuvadki, siis see pole summa, mida põdeda või näiteks isegi, kui nutitelefoni teel oma piletid viimasel hetkel tühistad, siis saab keegi teine nad "oote-järjekorrast" endale ja sulle kantakse osa raha tagasigi. Kui tegu on looduskauni kohaga, siis tasub netiarvustute alusel valida endale paar kolm võimaliku peatuskohta ja lasta ilusatel vaadetel end hellitada või siis valida, mis võiks olla parima hinna-kvaliteediga hotellid või siis lasta juhusel kohapeal valik teha. Kui ise oled leplik, siis ei ole ööbimiskoha leidmine indias mingi probleem :-) Hampi võib sisse kirjutada, siis kui lähete Rajastani avastama. Liigute kaarega lääne poolt põhjast lõunapoole ja enne Hampit on Ellora ja Ajanta Caves (jäävad minugi teele nüüd tuleva jaanuari reisil), mis asuvad ligilähestiku ja on väärt avastamist ja siis reis lõpeb näiteks Palolemi rannas palmi all nagu minul :-)
Vaatasin su reisiplaani ja kui algne mõte oli liikuda mööda idarannikut, siis Hampi - Hospet jääb "natuke" teelt kõrvale. 16 päeva India mõistes on ju väga lühike aeg. Tean seda kiusatust, aga sa lähed ju Indiasse kindlasti veel :-) ja soovitan aja-raha kokkuhoiu mõttes keskenduda ühele piirkonnale või teha teekond nii, et näiteks kasutades ööronge või -busse ei oleks sihtkohad teineteisest kaugemal, kui üks öösõit. Hoiad kokku hotellilt ja päeval saad ringi vaadata. Kas saabumine just Chennaisse on lukus? Ise soovitaksin äkki Delhi, Khajurahho, Varanasi ja sealt edasi alla mööda idarannikut ja seal kuskil poogid külge ka soovitud Andamani tripi. (kuid 16 päevaga on väga kahtlane) Peaaegu sarnase ja enda jaoks erakordselt põneva reisi idarannikul tegime sõbraga jaanuaris. Panen sulle siia lingi oma risikirjale. Rajastani kohta on mul ka seal oma lugu :-) http://www.indiaseiklused.blogspot.com/
...ja kui aega üle jääb või kui Taj Mahali ajaliselt ei jõuaks, siis ma väga rangelt soovitaksin Delhis külastada: http://www.akshardham.com/ Selle külastamiseks võid julgelt varuda kogu päeva ja see on seda väärt. :-)
Ok. Kui sa näed et inimene on vormiriides ametnik, siis ei ole lihtne esimesest laksust aru saada mis sünnib. Ma lihtsalt lootsin, et minu kogemusest kellelegi teisele abi võiks olla, aga tundub, et parem on suu kinni hoida..
Mõtlesin, et mu süda ei saa enne rahu kui olen teistele hoiatuseks kirjutanud ühe jupikese, mis mul selle aasta reisil juhtus.. Oma eelnevalt koostatud reisigraafiku alusel oli mul neti teel bronnitud kõik vajalikud rongipiletid. Ühel hommikul suundusime Delhis meie esimesele selle aasta rongireisile - hommikul poole kuuesele Agra rongile. Rongijaama turvaväravate juures pidas meid kinni väidetavalt kohalik jaamatöötaja, näitas oma töötõendit ja nõudis rongipileteid näha. No näitasime talle oma e-pileteid. Mille peale tema väidab, et need piletid on kehtetud ja me peame kuskilt kassast võtma piletile templi. Mina väitma, et ma mitte esimest korda Indias ja ma tean, et nende piletitega saab reisida. Tema meid edasi ei lase, püssimees seisab ka veel ta kõrval.. Mina jonnin endiselt vastu. Kuskil kassajärjekorras seista enam ei jõuaks. Edasi suunas ta mu turismi-infosse, kus mulle lubatavat asja selgitada. Tundus, et tal polnud oma "jopet" siiski tööl ja ta jättis mu omapead sinna istuma. Niikaua, kui nad ärkasid, kohvi tegid ja mu piletit uurisid - tiksus aeg halastamatult. Nende otsus oli, et mingui ma siiski rongile. Taas turvavärava äärde jõudes, pidas see mees meid kinni ja edasi ei lase, sest meie piletid on kehtetud. Ta võib meid aidata, kui me maksame 2000Rs ja ta paneb vajaliku templi peale. Kuna ma olen Indias varemgi seljakotiga reisinud, siis jäin enda juurde kindlaks, et pilet kehtib ja lähme kontrollime koos jaama stendil asuvat rongi peale minevate reisijate nimekirja. Meie nimed olid listis, aga edasi ta meid ei lase. Ütleb, et pilet on ikka kehtetu ja meid ootavad ees suured jamad. Kuna rong oli ees ja väljumiseni vaid viis minutit, sai vastu võetud strateegiline otsus.. tuleb, mis tuleb. Ütlesin reisikaaslastele, et ma loen kolmeni ja siis ma kraban mehe käest pileti tagasi ja me jookseme rongile.. :-) Tehtud. Mees järgnes meile rongi ja ei jäta jonni. Mina endiselt mehe juttu ei usu. Meie otsus oli ära näha, kui suur on trahv kehtetu piletiga reisimise eest. Rong hakkas liikuma. Kümne minuti pärast tuli konduktor. Kontrollis piletid, soovis head reisi.. Meie jäime lollide nägudega üksteisele otsa vaatama. Ehk valge inimese petmine on nende rahvus-sport. Kõigile "algajatele" soovin meelekindlust nendega hakkama saamisel :-)
Goa hütte ise tundmata, siis tuttavate juttude põhjal tundub, et sellisei siiski Keralast ei leia. Seega ka ka antud hinnaklass tundub natz ebareaalne. Mis puuutab ilusai randu, siis ma see aasta käisin ja hulkusin seal Kovalami ja Varkala ranade ümbrustes ja tundus , et need turistikad on tekkinud sinna, kus see logistiliselt kõige parem on, sest näiteks Kovalami Light House rannast on 10km lõuna poole tõeline iludus Chowara rand ja Varkala kohta võiks öelda sama :-), et ilus, puhas, romantiline rand hakkas siis, kui olin pearannast jalutanud umbes tunni aja teekonna kaugusele.