Üksinda Lõuna-Itaalias -- on see reaalne?

Tere,

Juba pikemat aega on mul plaan käia üksinda Lõuna-Itaalias: täpsemalt teha ring Salerno-Avellino-Benevento-Napoli, liikudes rongide ja bussidega. Eesmärk on saada aimu kohalikust elust -- nii palju, kui kuu ajaga on üldse võimalik -- ja seetõttu ööbida/elada väikestes kohtades, suhelda hästi palju kohalikega jm. Itaalia keelt räägin keskpäraselt (kuigi kartus on, et kohalik aktsent osutub äkki liiga harjumatuks) ja raha on kah piisavalt, et lausa lepavõsas magama ei peaks. Niipalju taustast. Ja küsimus on, et kas selline reis on üldse reaalne?

Foorumit lugedes on kõik hoiatanud tohutu kuritegevuse eest, stiilis, et "ära ei tapeta, aga väikeses kohas võid kindlasti kolki saada", ja ma pole mingi 2x2m jõujuurikas, vaid paraku üsna harilik 20ndate lõpus meesterahvas. Samuti on üksi reisimine iseenesest ohtlikum kui kambakesi, aga samas pole see selline reis, kus kedagi seltsiks võtta... Ma ei oskagi paremat küsimust püstitada, kui et mida teie, kes te kogenumad olete, sellise plaani kohta arvate? Võib-olla on mingeid piirkonna-spetsiifilisi soovitusi vm? Suur aitäh igatahes, kes vastab.

Ivo

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased