Shokiturism Rita reiside moodi...

Siinjuures tahan hoiatada nurgataguste reisifirmade kasutamisega seotud ohtude eest. Ise sattusin just hiljuti suure hulga koolilastega sellise firma ohvriks. Kas keegi on kuulnud või iial reisinud sellise TARTUST pärit firmast nagu Rita reisid? Tellisime sõidu Tshehhi.Asi algas sellega,et reisi kuupäevad korraldas pr. Rita nii,et Karlstejni lossi oleksime jõudnud päeval,kui loss suletud! Samuti selgus,et põhiline atraktsioon ehk Moraavia koopad koos sõiduga maa alusel jõel ei saanud toimuda,kuna ta polla saanud pileteid!!! Teada saime sellest kõigest tänu puhtale juhusele ja õnneks suutsime ise teha reserveeringu koobastele,sedakorda küll teiseks kuupäevaks. Kui me pr.Ritale helistasime,teatas ta südamerahus,et tehku siis me reis ringi!Kui me siis tõepoolest asusime reisi reaalselt toimivate kuupäevade järgi ringi tegema,saatis ta ühel hetkel mulle meili,kus teatas,et kogu reis jääb ära,kuna ta ei suuda meie kasvavatele nõudmistele vastata! Sealjuures tahtsime meie ainult seda,et toimiks reisikava,mille tõttu sai tolle firma kasuks üldse otsustatud. Hotell Prahas oli tõeline kosmaar! Retseptsionist oli narkouimas ja suutis vaevu võtmed laiali jagada.Tubades olid rotid,prussakad ja sipelgad, toad ise olid täissuitsetatud.Usteta wc ja dushiruumid asusid koridorides. Lapsed olid erutatud ja ei tahtnud magama minna. Ühel hetkel tormas koridori räuskav meesolevus ja asus lapsi pekstes uksi kinni taguma. Karjus "atvintaa!" ja oli samuti kontaktivõimetu. Minu kolleeg sai igatahes uksega vastu nägu,hea,et prillid terveks jäid.Mitu last said shoki ja vajasid rahustit.Kartsime ka ise magama jääda ja veetsime unetu öö lapsi ja nende vara valvates. Täielik narkopesa. Aitüma,tädi Rita! Reisisaatja oli võimetu Praha ekskursiooni tegema,kuna tal alatasa "jooksis juhe kokku".Peab küll tunnistama,et tema tehtud märkused stiilis #säärane mölakas maja# ei andnud niikuinii mingisugusegi giidijutu mõõtu välja. Õudus kuubis! Ainult bussijuhid olid tasemel ,tundsid üldjuhul teed ,olid sõbralikud ja aitasid meil Moraavia koopaid üles otsida.Pidime sinna jõudma väga täpseks ajaks,et broneeringud ei tühistuks. Ajal,kui meie kolleegidega kaarti lugesime ja teed otsisime ,kuulas meie reisisaatja muusikat... Kuna meiega sõitis kaasa ka ühe teise kooli grupp gümnaasiumiõpilastega#jäägu kooli nimi siinkohal veel mainimata#,vennastus piiga kiirelt noormeestega.Bussi teisel korrusel tegi ta poistega sõidu ajal suitsu jne. Sealjuutes tuletan meelde,et tegu oli koolilaste reisiga. Aga eks piiga vaimne tase oli koolilastega sarnane ja tagas läheduse vanemate koolilastega.Ehk kohati liigagi suure läheduse... Hilisem järelepärimine firmast giid+reisisaatja hariduse kohta ei andnud tulemusi. Nii et olime ikka ise lollid küll! Siinjuures luban,et teeme kõik endastoleneva,et tädi Rita enam säärasel moel lapsi lollitada ei saaks. Samas kutsun üles kõiki ,kellel on selle firmaga sarnaseid kogemusi,ühinema Rita reiside vastu ja vajadusel esitama hagi kohtusse alaealiste klientide usalduse kuritarvitamise pärast.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased