Meie väärtushinnangud reisimisel - raha ja kas on veel midagi veel?

Lugesin Tripi postitusi ja jäi mitme teema-aretuse juures silma, et varem või hiljem hakkame ikka rahast rääkima. Lõin siis kümme esimest postitust lahti ja tegin järgnevad tähelepanekud. Toon ära pealkirja, teema, kui kaua suudeti rahast mitte rääkida ja mõned illustreerivad katked. Teema all kirjeldan seda, mida teema-algataja tahtis arutada.

Piirivalve Tallinna lennujaamas. Teema: Mis õigusega reisijate selline mõnitamine?. Kaheksas postitus: "et inimesed lihtsalt lähevad õhtul mingil ajal ära (ega jää lendu ootama näiteks kui see hilineb), sest õhtusel ajal ja lisaajal töötamise eest keegi lisa ei maksa vms." Suvine seiklus Alaskal. Teema: ootan huviga kommentaare oma reisikirjale. Neljas postitus ""kui kulukaks selline ettevõtmine kujuneb, eelarve plussis? Miinuses?" Reisipäevik Bangladeshis ja Saksamaale juunis ainult passiga - arutelu puudub. Rahast ei räägita. Sitsiiliasse. Teema: "Lähme viimasehetke reisiga, saime päris odavalt."... Eestist autoga Iraani? Teema: "Kuidas on teed, kütus, hinnad, viisa jne." Vahemaandumine Aafrikas...viisa?. Rahast ei räägita Sitsiilia-snorgeldamine. Rahast ei räägita Ungari-Sloveenia Germaloga. Teema: andke soovitusi reisiks. Teine postitus "Ungari on aga igati tore maa. Odav samuti." Kolmas postitus "Sloveenia on hästi ilus maa - ... Ja hinnad umbes Eesti tasemel." Neljas postitus "Kindlasti tasub minna Ungarisse ja Sloveeniasse - odav, ilus ja mõnus puhkus oli." Tõeline kultuurireis. Teema "Tahan tütrega reisile minna, ja Germalo pakkumised jäävad meile kahepeale kokku siiski veidi kalliks" Reisimine Usbekistanis. Teema: "Hinnad on seal ilmselt üsna odavad. Samuti huvitaks ööbida mingites külalistemajades, mis on arvatavasti odavamad kui hotellid." All inclusive Türgis. Teema: soovitage häid pakette! Teine postitus: "Ekskursioone soovitan kindlasti tänavalt osta sest novatours müüb kallimalt" või "oli võimalik osta sellest DVD mis maksis 400 kr meie rahas ja koju jõudes selgus et novatours oli müünud meile tühja DVD." Vantaa lennujaamas hoiukappide rent. Teema: "...ja palju maksab?" Aitab küll...lõunapaus venibki liiga pikaks. Vaja veel õhtuseks jalkamänguks ka valmistuda. Kui keegi tahab teadustööd teha, siis laske käia. Ma jään siia poplaarteaduse piirile pidama ja nõustun Emori uuringu tulemustega www.delfi.ee/archive/article.php?id=12808181 Odavaid reise teile! P.S ega ma ise mingi erand ei ole - täiesti tavaline raha-eestlane.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased