Lennureisijate arenguabi

Huvitav oleks teada, kas selles foorumis valitseb suuremeelne valmisolek annetada või tigedus võimaliku täiendava lisakulu üle?

Teema arutlemiseks alljärgnev: Uudis on laenatud BNS-ilt

Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid laupäeval Luxembourg'is põhimõttelisele kokkuleppele väikese maksu kehtestamisest lennukipiletitele, et aidata rahastada arenguabi.

"See panus oleks üks või kaks eurot lennu kohta," ütles Belgia rahandusminister Didier Reynders pärast kohtumist.

Uue maksu kehtestamine jääks riikide enda otsustada. Belgia, Prantsusmaa ja Saksamaa on teatanud kavatsusest see kehtestada, samas kui Malta, Küpros ja Iirimaa kavatsevad anda reisijatele valikuvõimaluse, kas maksu tasuda või mitte.

Ministrid loobusid lennukikütuse täiendavast maksustamisest, kuna seda toetasid ainult üksikud riigid.

Euroopa Komisjon töötab lennukipiletite täiendava maksu üksikasjad välja enne ministrite järgmist kohtumist 7. juunil.

EL-i 25 liikmesriikide esindajatest koosnev rahandus- ja majanduskomisjon teatas, et lennukipiletite maksu oleks "suhteliselt kerge rakendada standardhinna baasil kõikidele lendudele ning sellega ei teki mingeid märkimisväärseid (maksu tasumisest) kõrvalehoidmise probleeme".

EL-i rahandusministrid uurivad ka teisi viise arenguabi suurendamiseks, et esitada ettepanekud ÜRO tippkohtumisele septembris.

Ministrid olid üldiselt nõus ka Euroopa Komisjoni ettepanekuga suurendada 2010. aastaks arenguabi 0,56 protsendini sisemajanduse kogutoodangust ning 0,7 protsendini 2015. aastaks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased