07.04 jättis nime järgi kuninglik KLM ära Amsterdam-Tallinna reisi. Mitukümmend eestlast paigutati teistele lendele, variantideks olid lennud üle Stockholmi, Kopenhaageni ja Helsingi (sealt edasi laevaga). Paraku juhtus nii et osa seltskonda jäeti Stockholmis Tallinna lennult maha. SAS ja KLM esindajad väitsid et info polevat liikunud ühe firma baasist teise ning seetõttu jäänud broneeringud tegemata. Seltskonnal tuli ööbida Arlandal hotellis ja teekond peaks jätkuma 08.04 hommikul. Millised võiksid olla antud juhul reisijate reaalsed võimalused oma õiguste kaitseks? Kas KLM puhul EL määrus nr 261/2004 töötab?