Kes veel ei tea, siis lisaks töö- ja puhkeviisadele on Austraalia avanud piirid ka õppeviisadega reisijatele.
Kui WHV juba kasutatud või vanust üle 30-ne siis tasub seda varianti kaaluda.
Just pikendati ka ajutist töötundide piirangust vabastust ning kõik õppeviisa omanikud võivad töötada täisajaga. Töökäsi vajatakse praegu paljudel rinnetel, pole kunagi varem näinud, et pakkumisi on nii palju rohkem kui tahtjaid :)
Alates 30. aprillist piirid lahti ka vaktsineerimata inimestele (esialgu VIC, NSW, QLD).
Kellel küsimusi, võib kirjutada [email protected]
Siin ka üks informatiivne artikkel õppimisest Austraalias https://www.teeviit.ee/austraaliasse-oppima/
Ma viibisin Austraalias mõni aasta tagasi WH viisaga ja praegu olen Eestis. Nüüd oleks huvi jälle minna, aga ma olen oma õpingud Eestis lõpetanud juba mõnda aega tagasi ning praegu ei õpi enam midagi.
Kas mul oleks ikka võimalus saada õppeviisa ning pärast tööviisa?
See, kas Sa oled õpingud juba lõpetanud või mitte, ei oma tähtsust. Isegi magistri kraadiga inimesed on saanud õppeviisa ja läinud õppima näiteks hoopis kutseõpet.
Tuleb lithsalt hästi ära põhjendada, miks on Sinu jaoks oluline oma varasemale haridusele ja kogemusele midagi uut juurde õppida.
Austraalias on palju ka nn viisakolledžeid, kus on kohalkäimise ja õppimise nõuded väga madalad ning teenuse eesmärk on võimaldada soovijatel Austraalias elamine ja töötamine läbi õppeviisa.
Kui ma võtaksin õppeviisa, kas mul on üldse piisavalt aega töötada selle õppe kõrvalt?
Ja kui reaalne see on, et lihtsamate tööde eest võib teenida 30-40 AUDi tunnis?
Austraalia kooliprogrammid on väiksema koormusega kui Eestis, isegi bakalaureuse ning magistri programmide kõrvalt jõuavad inimesed piisavalt tööl käia, aga kutsekoolide puhul on see veel hoopis erinev. Kolledžites eeldatakse enamasti kohal käimist 1 kord nädalas (ka kodutööd on vähe), aga on ka koole, kus peab ainult korra kuus käima. Olenevalt eesmärgist saab valida kooli ning kui tegelikult ei soovigi üldse õppida, sis tasub võtta selline kolledž, kus õppetööd on minimaalselt.
Tasu sõltub ikka konkreetsetest ametikohtadest, kuid selline number on kindlasti väga reaalne.
Ma olin paar aastat tagasi Sydneys ka ühes neist lihtsatest kolledžitest. Kohal pidi käima väga harva ning koolitöid ei olnud palju. Täitsa vabalt sai käia tööl ja elada oma elu.