Elukoha vahetus. Kas Valida Brasiilia või Tai (Või muu Aasia riik)

Tere.

Kaalun tõsiselt elukoha vahetust soojemasse kliimasse. Euroopa jätaks välja kuna elu seal hetkel liiga rahutu. Kas keegi elab nimetatud riikides ja võiks mulle natuke kirjeldada kuidas ja millest peaks alustama. Kuidas on elukoha üürid või ostuhinnad. Kas oleks võimalik alustada oma äri. On see keeruline protsess või saaks hakkama.Kuhu saaks lapse kergema vaevaga kooli? Kui on veel mingi riik kus keegi elab ja on rahul võib samuti soovitada. Ja kui keegi soovib ühineda oleks ka super.

2
9
1
23

Miks mul on tunne antud kodaniku postitusi vaadates, et ta ei vaja tegelikult mitte abi kusagilt foorumist vaid isiklikku hooldajat.

Seda kes hoiaks ööpäev läbi kätt ning abistaks peale selle veel söömisel, pesemisel, pea kammimisel, wc-s, jne.

PS. Vabandused otsekohesuse pärast!

5
3

Äkki annad siis teada millise postituse põhjal sa sellisele järeldusele jõudsid? Segi ei aja kellegagi? Isiklikku hooldajat Küll veel ei vaja, aga söögitegijast ära ei ei ütleks.

2
5

Tais on vähem röövmõrvasid, aga Brasiilia naised ja mehed on ilusamad.

Ise läheks Brasiiliasse kuid rahakott ei hakka eluaseme hindadele peale.

3
1

Elukoha vahetus on tõsine asi. Niisama lambist või foorumi soovituse põhjal mina DHLi kolimisteenust ei telliks. Alusta sellest, et mine aastaks Taisse ja teiseks aastaks Brasiiliasse. Pärast seda otsusta.

PS Sellega seoses saad teada, et keegi ei taha sind sinna isegi aastaks ajaks. Mis siis, et ise tahad.

16
2

Uskumatu kui õelad on eestlased. Valus lausa. Tänapäeval saab palju infot foorumi postitustest ja blogidest, et ma ei näe mis mu küsimuses halba oli. Oleks omal ajal see interneti võimalus olnud, oleks nii mõnigi maa ehk proovimata jäänud.Kõike ilusat ja head Teile.

0
6

Võibolla aitab, kui täpsustaksid oma küsimust. Soojemasse kliimasse kolimise põhjused on tervislikud? Miks arvad, et väljaspool Euroopat on rahulikum - see oli minu jaoks päris üllatav avaldus. Ise pikemalt Maltal elanuna võin teda soovitada seoses sellega, et lihtsalt saab inglise keeles hakkama, aga kui oleks valida, siis seal samas on Sitsiilia, mis on nii palju kaunim koht, et ma vahetaks mugavuse välja avaruse ja kauni looduse vastu.

2
1

Teemaalgataja, su postituses ei olnudki midagi halba. Sa andsid kindlasti postitust kirjutades endast parima. Aga teatud põhjustel ei ole sa võimeline aru saama tõsiasjast, et su postitusele vastamine nõuaks sadu lehekülgi tekste inimestelt, kes tõepoolest on aasias pikemalt kohapeal elanud. Ükski adekvaatne inimene seda ette võtta ei viitsi. Ja kui aus olla siis isegi kui leiduks keegi, kes on piisavalt palju aasias kohapeal elanud, on võimeline nägema keskmisest pisut laiemat pilti, ning viitsib siia teemasse sadu lehekülgi kirjutada, siis sinul sellest kokkuvõttes siiski abi ei ole.

4
0

Jupstykk, ma olen vana. Seetõttu ehk saanud rohkem ringi vaadata ja ka välismaal katsunud olla kauem kui nädalakese. Enda arust ma õel ei ole, pigem küüniline, nii et ma ei saa aru miks suvi2013 ahastab eestlaste õeluse üle. Mina soovitasin proovida nii Tais elada kui ka Brasiilias - mis seal siis vale oli?

Mul pole kahjuks olnud võimalik aastaid kodust eemal olla. Kõige kauem olen võõral maal elanud 6 kuud. Aga seegi annab pildi ette, mis siis, et tööd pole otsinud ja kinnisvara soetanud. Näiteks viimati veetsin 2 kuud Vietnamis. Alguses on kõik mõnus, aga siis hakkab peale. Nn loodust pole olemas, kõik on prügi täis. Jõed haisevad. Meres polnudki nii hull - rotilaipu oli küll kaldal, aga ujudes põrkasin kokku ainult hulpivate kilekottide ja tühjade pudelitega. Ülepäeva, vastavalt tuule suunale, levitas ilget raipehaisu linna prügimägi. Ja nende tegurite vastu pole sul võimu, olgugi et sul on konditsioneer ja marmorpõrandad ja kiire internet.

See mis ma ütlesin, et sind ei taheta - no näiteks Tais on visa-run nii raskeks tehtud, et näitab selgesti - ära jää meile kauaks.

15
0

Brasiiliaga on veidi keeruline- kohapeal saad viibida 3 kuud ilma elamisloata-viisata. Elamisloa saad kui oled kohalikuga abielus, või asutad firma ja investeerid 100 000 euro ringi. Hea ingliskeelne abivahend siin- http://www.liveinbrazil.org/category/brazilian-visa/

4
0

Mina soovitaks ka kõigepealt vaadata kuhu kõige pikemalt viisat saab ja võimalik inglise keelega edukalt ka koolis hakkama saada, kui muud keelt ei oska. Visa-run on ilmselt rohkem noorele rändurile, kuid kooliskäiva lapsega perele see ilmselt väga mõistlik/parima lahendus ei ole. Olen kuulnud, ,et ka Brasiilias on nö visa-run tehtud aga see pikendab asja ainult 3-kuud ja siis tuleb ikkagi midagi püsivamat välja mõelda. Ja kui sa kohalikele "oma äriga" konkurentsi hakkad pakkuma, siis võib ka sealne elu liiga rahutuks muutuda.

1
0

Jupstykk, sina elad vist mitmete inimeste unistuste elu - täna siin, homme seal. 22 aastat sarnast elu kõlab just niimoodi. Igal juhul kostub ahvatlevalt. Aga enamik meist on seotud pangalaenu ja elukoha ja laste kooli ja igal hommikul ootava tööpostiga. Kõik, veelkord kõva häälega, MEIE KÕIK, me tüdineme sellest ära. Aga kas lahendus on ainult üks - äraminek? Kas see oli ka sinu elu lahendus?

6
0

Olles ise paar korda reisinud, mõnda aega teises kultuuriruumis elanud ja suhelnud samuti mitmel pool mujal elanud/elavate inimestega, oleks kokkuvõte selline, et adekvaatset nõu ongi siin väga keeruline anda. Berlineri soovitus on tegelikult kõige adekvaatsem - proovi elu kohapeal ära ja siis otsusta. Olen kuulnud nii palju risti vastukäivaid arvamusi ühe või teise riigi kohta, et öelda, kui erinevad on inimeste soovid ja eelistused. Mis ühele lahe, see teisele miinus ja vastupidi. Ametlik paberimajandus paneb muidugi ka ühte-teist paika.

11
0

Ehk on mõistlik mõelda ennekõike nende riikide peale, kus juba oldud on. Ja kui tõesti ei ole rohkem kui paar nädalat kodust eemal olnud siis lähtuksin elukoha valikul turvalisusest, kliimast ja hindadest. Berlineri soovitus on igati adekvaatne. Vali sobivad riigid välja ja kui aastat ei saa seal elada, siis 5-6 kuud ikka võiks. Samuti on Tai ja Brasiilia väga lai mõiste, riigid on suured ja piirkonnad erinevad.

Ise olen elukohaks valinud Indoneesia (Bali), odav, ilus, turvaline. Miinuseks meeletu bürokraatia ja visa run iga 3 kuu tagant. Peale paari kuud saad aru, kuidas riigi ja enamike kohalike jaoks oled sa lihtsalt üks kõndiv rahakott.

Soovitan lugeda erinevate riikide kohta läbi expati silmade, saad kiiresti selgeks riigi plussid ja miinused. Erakoolid on ilmselt igal pool kallid, Balil on erakooli tasu u.10K usd aastas.

4
0

Viisa mottes oleks Kamboodzas koige moistlikum. Viisat pikendatakse aastaks ilma igasuguseid kysimusi estamatta. Muidugi on igal maal oma miinused ja plussid. Ikka oleks kindlaks soovituseks koigepealt kuuks voi kaheks valitud maale minna. Saab parema pildi ja pettumust hiljem vahem. Ykskoik kui palju sa blooge loed- need on ikka teiste inimeste arvamused. Minule isiklikult sobib Kamboodza ja plussid kaaluvad miinused yle aga ma ei eelda et teistel sama arvamus on. Oma silm on kuningas sellest ei saa yle ega ymber. Joudu. Jim

0
0

Lapse kergemini kooli? Kas see tähendab "ilma ennast vaeseks maksmata riigikooli"? Ju vist. Brasiilias: portugalikeelsesse kooli. Tais: taikeelsesse kooli. Cambodias: khmerikeelsesse kooli. Kaks viimast on eriti uhked, laps õpib kirjutama ühes mitteladina kirjasüsteemis. Kui vanemad on kirjaoskajad (suvi2013 kirjutab siin foorumis ju küll, kuigi nats vigaselt), saab laps lisaks ladina kirjatähtedele selgeks uue tähestiku! Boonus!

9
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased